fbpx

Digital Kids ПОКОЛІННЯ БЕЗМЕЖНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ

Digital Kids школа програмування для дітей.

Програмування у Minecraft

Minecraft: введення у штучний інтелект

Новому поколінню належить вступити у вік економічної активності в епоху, коли більшість раніше затребуваних навичок стане неактуальною. Середовище, що постійно змінюється, нові виклики і нові технології вимагають того, щоб молоді фахівці були готові до вирішення найнестандартніших проблем і мали широкий спектр універсальних умінь. Педагоги всього світу докладають великих зусиль, щоб озброїти своїх учнів необхідними знаннями. Потужний інструмент, який використовують для досягнення значних результатів у навчанні – Minecraft.

Minecraft – гра у жанрі «відкритого світу», що розвиває навички креативності, командної роботи.  Єдине обмеження Minecraft – уяву граючого.

Компанія Microsoft розробила освітню платформу на базі Minecraft, де діти навчаються ряду складних предметів: програмування, математика, геометрія та ін. Навчання на базі гри допомагає хлопцям ефективно та швидко освоювати складні науки доступно і просто.

Згідно з дослідженнями Microsoft Class, щоб досягти успіху, майбутнім студентам знадобляться не тільки технічні навички, але й так звані «м’які навички» (soft skills), такі як креативність, комунікабельність, навченість та вміння навчати інших, стресостійкість, вміння швидко приймати рішення, управління часом та фінансами тощо. Вчителі з 11 країн, що брали участь у дослідженні, відзначили, що вирішення проблем, творчий підхід, критичне мислення та співпраця на додаток до прийняття рішень та спілкування є основними навичками, що культивуються Minecraft. У дослідженні, проведеному Центром Джоан Ганц Куні на семінарі «Сезам», 71% вчителів, які використовують комп’ютерні ігри, такі як Minecraft, повідомили про подальше покращення математичного мислення учнів.

Спеціально для розвитку комплексу технічних та лідерських навичок школа програмування CODDY розробила новий, поглиблений курс програмування на основі легендарної відеоігри за методикою Microsoft. Цикл навчання охоплює як фундаментальні основи програмування, так і прикладні аспекти їх використання у побудові ігрового всесвіту, і завдяки цьому реалізує освітній потенціал Minecraft.

«Minecraft: введення в штучний інтелект» – тривалий курс, розроблений для дітей віком від 7 до 12 років, які тільки-но починають свій шлях у програмуванні або вже мають базові знання. Курс розрахований на 8 місяців інтенсивного вивчення та груп до 10 учнів. Протягом курсу діти матимуть широкий спектр фундаментальних знань у програмуванні, а також покращать м’які навички: впевненість у собі, уміння працювати в команді, навички вирішення проблем, креативність.

На курсі використовується освітнє середовище MakeCode – розробка Microsoft, що охоплює всі фундаментальні теми програмування: цикли, умовні конструкції, масиви. Середовище програмування MakeCode пропонує найширший функціонал з погляду вивчення програмування. У процесі навчання вводиться дуже значущий модуль з освоєння мови програмування, JavaScript, який є одним з лідерів за популярністю і затребуваний у різних галузях IT-сфери.

До складу модулів курсу “Minecraft: введення в штучний інтелект” входять:

 • навчання платформі програмування у Minecraft;
 • програмування та створення конструкцій у світі Minecraft;
 • введення у поняття «алгоритм» та програмування робота з використанням алгоритмів;
 • введення у поняття «цикл» та програмування робота з використанням циклів;
 • введення у поняття «подія» та програмування у світі Minecraft з використанням подій;
 • введення у поняття «координати» та програмування у світі Minecraft з використанням координат;
 • введення у поняття «абсолютне положення», «відносне положення» та програмування у світі Minecraft з використанням координат;
 • введення у поняття «змінна», «глобальна змінна», «локальна змінна», робота з числовими та рядковими змінними, програмування у світі Minecraft з використанням різних типів змінних;
 • введення в тему «умовні конструкції if-else» та програмування у світі Minecraft з використанням умовних конструкцій
 • введення у тему «функції» та програмування у світі Minecraft з використанням функцій;
 • введення у тему «масиви» та програмування світу Minecraft з використанням масивів;
 • введення у тему «Штучний інтелект» та програмування робота з використанням підходів штучного інтелекту;
 • введення в JavaScript, вивчення базового синтаксису JavaScript та циклів for JavaScript;
 • вивчення нової платформи програмування в Minecraft JavaScript.

Через кожен блок із трьох занять слухачі курсу закріплюють отримані знання на четвертому проектному занятті. У процесі роботи над спільним проектом «IT-місто» розвиваються такі навички:

 • математичне мислення;
 • алгоритмічне мислення;
 • логічне мислення;
 • творче мислення;
 • критичне мислення;
 • лідерські навички;
 • комунікативні навички;
 • навички командної роботи;
 • навички вирішення проблем;
 • Навички проектного менеджменту.

За підсумками проходження 8-місячного курсу відбувається захист проектів у присутності батьків учнів. В результаті освоєння курсу “Minecraft: введення в штучний інтелект” за методикою Microsoft дитина освоїть основи програмування і розробить свій IT-проект у нескінченному всесвіті Minecraft, отримавши разом з прикладними технічними навичками також і “м’які навички” – впевненість у собі, вміння працювати в команді, навички вирішення проблем, креативність та комунікації.

Курс «Minecraft: введення в штучний інтелект» – найкращий спосіб познайомити вашу дитину зі складним світом програмування та штучного інтелекту. Успішне освоєння програми дозволить випускникам проявити себе вже в ранньому віці, сформувавши основу для подальшого розвитку у галузі технічних наук.

Поширені запитання

Про що коротенько цей курс?

Навчання здійснюється на платформі, створеній Microsoft. Середовище розробки схоже на Scratch (і за рівнем складності теж), але з найширшим функціоналом вивчення програмування.

У цій версії Minecraft діти програмують свого агента, який допомагає вирішувати рутинні завдання: побудова, видобуток ресурсів, захист від мобів. Ближче до кінця курсу діти працюють популярною мовою JavaScript.

На курсі 25% часу приділяється розвитку м’яких навичок. На заняттях обов’язково працювати у команді та комунікувати, як роблять програмісти та багато інших фахівців у компаніях. У команді завжди виявляються лідери, що розвиває лідерські навички. Разом із вищезгаданим курс також розвиває: творчі навички, навички тайм-менеджменту, розв’язання завдань, навички проектної роботи.

Під час курсу видаються чудові ТЗ (технічні завдання). Після кожного заняття викладач видає дітям домашні завдання.

Чи не буде складним штучний інтелект для 7-річної дитини?

Ми вивчаємо принципи штучного інтелекту, проводимо різні активності, щоби елементарно зрозуміти, що таке штучний інтелект і де його застосовують.

По факту із завдань штучного інтелекту ми будуємо будь-якої складності лабіринти та програмуємо агента, щоб він міг вийти з будь-якого такого. Тобто, таким чином ми показуємо, що є штучний інтелект.

Чи не буде складний JavaScript для 7-річної дитини?

У Minecraft вивчення JavaScript дуже практичне, оскільки програмування здійснюється блоково. Дітям не потрібно писати код чи вигадувати нові функції. Вони вчаться читати і розумітися на коді, а потім — створюють щось своє.

Требования к компьютеру

для изучения курса “БОТЫ НА PYTHON”

Просьба убедиться, что Ваш компьютер подходит для курса.

МІНІМАЛЬНІ СИСТЕМНІ ВИМОГИ ДО КОМП’ЮТЕРА:

ОС: Xbox One, Windows 10 версії 14393.0 або пізнішої
Архітектура: ARM, x64, x86
Оперативна пам’ять: 4 ГБ
Контролер руху: не вказано
Гарнітура: не вказано
Процесор: Intel Celeron J4105 | AMD FX-4100
Графіка: Intel HD Graphics 4000 | AMD Radeon R5

РЕКОМЕНДУВАНІ СИСТЕМНІ ВИМОГИ:

ОС: Xbox One, Windows 10 версії 14393.0 або пізнішої
Архітектура: ARM, x64, x86
Оперативна пам’ять: 8 ГБ
Контролер руху: контролери руху Windows Mixed Reality
Гарнітура: іммерсивна гарнітура Windows Mixed Reality
Процесор: Intel i7-650 AMD A8-6600K
Графіка: NVIDIA GeForce 940M | AMD Radeon HD 8570D